Labradorinnoutajakerho 
- Labradorinnoutajien rotujärjestö -

Alkuun
Ajankohtaista
Rotuesittely
Kerho
Toiminta
Jalostus
Pentuvälitys
Tietokanta
Labradorilehti
Labshop
Linkit
Keskustelu
 






Labrador Specialty Show /
Erikoisnäyttely 1.7.2012, Konnevesi

Tuomarit / Judges:
Mr. Mervyn Reynolds GB, Carromer (urokset, pennut / dogs, puppies)
Mrs. Jackie Hodge GB (nartut / bitches)

Kuvat / Photos: Karola Kahrila (Osa kuvista omistajien toimittamia)

 


BOS:  IPOHIN GOBLIN TEDDY (left) & BOB: FI MVA DO DAY'S ADELAIDE (right)


 
BOB-Veteran: 
C.I.B. & FI & EE MVA SWEETMIX DORIS DAY (left) & BOS-Veteran: BLACK BET'S ROYAL ROMULUS (right)



BIS-breeder: KENNEL MALLORN'S


Tulokset / Results

DOGS, BEST DOGS -CLASS
BITCHES, BEST BITCH -CLASS

1. SERT => FI MVA / CC, BIS 2 => FI CH
IPOHIN GOBLIN TEDDY
(Palabras Undercover - Ipohin Nicoliina)


2.
FI MVA MALLORN'S COMET
(Mallorn's Aint Mizbehavin - Mallorn's Sea Holly)


3.
MULTI CH GILBRON PRIDE OLAF BALTIC
(Lab Treasure's Dario - Stormley Anaka)


4.
FI MVA WILDN'BEAUTY'S TEXAS TOMMY
(Guideline's Mover And Shaker - Wildn'beauty's Violet Crumble
)

1. BIS
FI MVA DO DAY'S ADELAIDE
(Follies Mon Oncle - Sweetmix Doris Day)


2.
FI MVA TEALWAY IMAGINATION
(Thanks A Lot De La Legende DE La Loutre - Tealway Dollies)


3. SERT / CC
LUCKY DIVER'S BANKIVIA
(Miltra's Captain Morgan - Saskian Anastasia)


4. VARA-SERT / RES-CC
MALLORN'S MADEIRA
(Mallorn's Romeo - Trendmaker's Made This)

1. BIS II-PENTU, KP / BIS II-PUPPY, HP
MUDDLEHEAD'S KINGKONG
(Cheslabben On Display - Joenmäen Isabella)

1.  BIS I-PENTU, KP / BIS I-PUPPY, HP
TEALWAY PARK AVENUE

(Devonshires London Edition - Tealway Imagination)

1. BIS II-VETERAN
BLACK BET'S ROYAL ROMULUS
(Lintuvuoren Rymy - Black Bet's Beda)

1.  BIS I-VETERAN
C.I.B. & FI & EE MVA SWEETMIX DORIS DAY
(Strongline's Halley's Comet - Strongline's Xtra Sweet)

Puppy 1: 5-7 months (-) Puppy 1: 5-7 months (3 entries)




1. BIS I-PENTU, KP / BIS I-PUPPY, HP
TEALWAY PARK AVENUE

(Devonshires London Edition - Tealway Imagination)

2. KP / HP
VALPISA'S KIIA
(Saskian Akela - Valpisa's Oona)

3. PUCELLE'S MINIATYR MEMORY LANE
(Strongline's Dalwhinnie - Pucelle's Miniatyr Jelly-Bean)

Puppy 2: 7-9 months (2 entries) Puppy 2: 7-9 months (8 entries, abs. 1)

1. BIS II-PENTU, KP / BIS II-PUPPY, HP
MUDDLEHEAD'S KINGKONG

(Cheslabben On Display - Joenmäen Isabella)

2. WENNALIN AYDEN
(Saskian Adela - Kiparinmäen Damienne)


1. KP / HP
VIMPULAN CORNELIA
(Countrylove's Choose Me - Älvgårdens Cutty Sark)

2. KP / HP
TEALWAY OH-MY NEPTUNE'S
(Waterlien's Le Petit - Tealway Halfpenny)

3. KP / HP
IPOHIN RHAPSODY
(Ipohin Goblin Teddy - Ipohin Black Diamond)

4. KP / HP
WENNALIN AVELYN
(Saskian Akela - Kiparinmäen Damienne)

Junior 12-18 months (11 entries, abs. 4) Junior 12-18 months (9 entries, abs. 2)

1. ERI1, SA / EXC, CCQ
SPARKHOUSE MAIN WAY BACK TO FOLLIES
(Follies Ivar - Follies Funny Finn)

2. ERI2, SA/ EXC, CCQ
MIDDLE RIVER'S FIDZI YUMMY FUN
(Mouldhill's Hot Adventurer - Middle River's All About Luck)


3. ERI3, SA / EXC, CCQ
ADVENTURER'S YOUAIN'TSEENOTHINYET
(Adventurer's Erase'N Rewind - Hyspire Jessica At Adventures)

4. ERI4 / EXC
WILD WINE MAGNUM
(Follies Mon Oncle - Pirriinan My Lucky Day)


1. ERI1, SA / EXC, CCQ
FOLLIES OPRAH
(Arlon Hyspire Bohemian Ink - Follies Daphne)

2. ERI2, SA / EXC, CCQ
DO DAY'S DIAMANDA
(Follies Tasso - Sweetmix Flashdance)

3. ERI3 / EXC
BRIGHTER'S JUICY COUTURE
(Follies Mon Oncle - Brighter's Divina Commedia)

4. ERI4 / EXC
LADY'S CREW NICE'N NAUGHTY
(Lubberline Martingale - Lady's Crew Days Of Thunder)

Intermediate: 15-24 months (5 entries) Intermediate: 15-24 months (9 entries, abs. 2)

1. ERI1, SA, / EXC, CCQ
FOLLIES JIM SALABIM
(Devonshires Stash - Follies Big Bertha)


2. ERI2/ EXC
CERDAUS SUKLAA-NAPPI
(Eagle's Playmate - Lulu)

3. ERI3 / EXC
RANTAKANKAAN NIILO NÄPPÄRÄ
(Strongline's District - Rantakankaan Helmi)


4.
ERI4 / EXC
MALLORN'S ACAPULCO CLAM DIGGER
(Queijeiro Da Vinci - Tweedledum Groovy Evening)


1. ERI1, SA, SERT, PN3 / EXC, CCQ, CC, BEST BITCH-3
LUCKY DIVER'S BANKIVIA

(Miltra's Captain Morgan - Saskian Anastasia)

2. ERI2, SA / EXC, CCQ
MIDDLE RIVER'S EAU DE CAFEIER
(Follies Whiz Kid - Markkisten Icy Margarita)

3. ERI3, SA / EXC, CCQ
QUBBLING'S ANASTACIA
(Odorosas Bon Voyage - Mouldhill's Free Fi Fo)


4. ERI4, SA / EXC, CCQ
NICOL' POLI SARPA RISERVA DI POLI
(Sretlaw Sea Biscuit - Nicol' Poli Dog's Tail)

Open: +15 months (5 entries) Open: +15 months (18 entries, abs. 1)

1. ERI1, SA, PU1, SERT, FI MVA, VSP /
EXC, CCQ, BEST DOG-1, CC, FIN CH, BOS

IPOHIN GOBLIN TEDDY
(Palabras Undercover - Ipohin Nicoliina)

2. ERI2, SA / EXC, CCQ
MALLORN´S ZODIAC
(Dickendall Peacekeeper - Mallorn´s Miz Demeanour)

3. ERI3 / EXC
COUNTRYLOVE'S WET'N'WORKING
(Heybern's Rhumba Jumps - Countrylove's Piece Of Cake)

4. EH4 / VG
MILTRA'S CAPTAIN MORGAN
(Tjotte's Lover Under Cover - Mallorn's Chocomint)


1. ERI1, SA, PN4, VASERT / EXC, CCQ, BEST BITCH-4, RES-CC
MALLORN'S MADEIRA

(Mallorn's Romeo - Trendmaker's Made This)

2. ERI2, SA / EXC, CCQ
VALPISA'S OONA
(Follies Mon Oncle - Valpisa's Aramanda)

3. ERI3 / EXC
IPOHIN LAURENCIA
(Annual's Nice Device - Ipohin Valona)

4. ERI4 / EXC
MCGREGOR'S GARDEN VANDAL
( Follies Mon Oncle - Mcgregor's Garden Teaser)

Working (9 entries) Working (9 entries)

1. ERI1, SA / EXC, CCQ
SASKIAN NO MORE
(Lubberline Martingale - Saskian Ariel)

2. ERI2, SA / EXC, CCQ
DO DAY'S ALBERT
(Follies Mon Oncle - Sweemix Doris Day)

3. ERI3, SA / EXC, CCQ
SCENTACTION'S BIG BOSS
(Upwards Goodwill Gunnar - Mysis Kirinki)

4.
EH4 / VG
Rushbrigg Norton
(Brindlebay Butler - Birdsgreen Allure of Rushbrigg)


1. ERI1, SA, PN1, ROP / EXC, CCQ, BEST BITCH-1, BOB
FI MVA DO DAY'S ADELAIDE

(Follies Mon Oncle - Sweetmix Doris Day)

2. ERI2 / EXC
MIDDLE RIVER'S BLACK VELVET
(Linjor Shakespeare - Markkisten Havis Amanda)

3. ERI3 / EXC
PALABRAS VOILE BROWN
(Mallorn's Aint Mizbehavin - Palabras Roxy Music)

4. ERI4 / EXC
PIKKU-UIKUN POPSIRONTTI
(Gneissi-Okko Vom Keien Fenn - Pikku-Uikun Kanteletar)

Champion (6 entries) Champion (5 entries)

1. ERI1, SA, PU2 / EXC, CCQ, BEST DOG-2
FI MVA MALLORN'S COMET

(Mallorn's Aint Mizbehavin - Mallorn's Sea Holly)

2. ERI2, SA, PU3 / EXC, CCQ, BEST DOG-3
MULTI CH GILBRON PRIDE OLAF BALTIC
(Ei kuvaa / No Photo)
(Lab Treasure's Dario - Stormley Anaka)


3. ERI3, SA, PU4 / EXC, CCQ, BEST DOG-4
FI MVA WILDN'BEAUTY'S TEXAS TOMMY

(Guideline's Mover And Shaker - Wildn'beauty's Violet Crumble)

4. ERI4, SA / EXC, CCQ
FI MVA MOULDHILL´S GLEAM OF GLORY
( Lab Treasure´s Dario - Strongline´s Kiss Kiss )


1. ERI1, SA, PN2 / EXC, CCQ, BEST BITCH-2
FI MVA TEALWAY IMAGINATION

(Thanks A Lot De La Legende DE La Loutre - Tealway Dollies)


2. ERI2, SA / EXC, CCQ
FI MVA DO DAY'S ADALIA
(Follies Mon Oncle - Sweetmix Doris Day)

3. ERI3, SA / EXC, CCQ
C.I.E. C.I.B. FI MVA BY MVA KIPARINMÄEN ANNIKA
(Nipntuck Happy Days - Alderhill's Mizzle)

4. ERI4, SA / EXC, CCQ
FIN MVA EE MVA MALLORN'S CHOCOMINT
(Stenveyz Get Popular - Mallorn's Chocomotion)

Veteran: + 8 years old (3 entries, abs.1) Veteran: + 8 years old (6 entries, abs. 1)

1. ERI1, SA, BIS II-VETERAANI / EXC, CCQ, BIS II-VETERAN
BLACK BET'S ROYAL ROMULUS

(Lintuvuoren Rymy - Black Bet's Beda)

2. ERI2, SA / EXC, CCQ
FIN MVA STRONGLINE'S DISTRICT
(Adventurer's Ev'ry Which Way - Strongline's Xy)


1. ERI1, SA, BIS I-VETERAANI / EXC, CCQ, BIS I-VETERAN
C.I.B. & FI & EE MVA SWEETMIX DORIS DAY

(Strongline's Halley's Comet - Strongline's Xtra Sweet)

2. ERI2, SA / EXC, CCQ
C.I.B. FI&LT&LV MVA PMV-09 STRONGLINE'S KISS KISS
(Strongline's Goblin - Strongline's Piggywiggy)

3. ERI3, SA / EXC, CCQ
FI MVA & EEVV-08 SIZZIE'S ELEGANCE
(Chancellor Merry - Santtomin Taikaisku)

4. ERI4, SA / EXC, CCQ
FIN MVA HALOLAN POHJANTÄHTI
(Halolan Goskenkorva - Halolan Harvinainen)

Kasvattajaluokka / Breeders Class

Jälkeläisluokka / Progeny Class

1. KP, BIS-KASVATTAJA / HP BIS-BREEDER
KENNEL MALLORN'S

2. KP / HP
KENNEL DO DAY'S

3. KP / HP
KENNEL IPOHIN

4. KP / HP
KENNEL SCENTACTION'S

1. BIS-JÄLKELÄISLUOKKA / BIS PROGENY
FIN MVA STRONGLINE'S DISTRICT


 
 Tätä sivua päivitettty 26.7.2012 / JA

 
Liity jäseneksi                                Anna palautetta